Egenkapital er ikke tilgængelig i din region
SPG icon

Simon Property Group (SPG)

NYSE

201,09 $ 

0,59 $ (

+0,29 %

)

1 D
5D
1 M
6 M
1 år
5 Å
Market closed

SPG: 201,09 $ / ₿ 0.0025 BTC / 253530 sats

1 D
5D
1 M
6 M
1 år
5 Å

Nøgletal

200,50 $
155,44 $ – 208,28 $
65,21 mia. $
14.86
5,00 $
324,29 mio.
13.95
198,54 $ – 202,76 $
4.39
Ja

Hvad er Simon Property Group (SPG)?

Simon Property Group er den største ejendomsinvesteringsfond inden for detailhandel i USA. Dets portefølje omfatter en ejerandel i 254 ejendomme: 114 traditionelle indkøbscentre, 108 premium outlets, 14 Mills-centre (en kombination af et traditionelt indkøbscenter, outletcenter og storbutikker), seks livsstilscentre og 12 andre detailhandelsejendomme. Simons portefølje havde et gennemsnit på 736 dollars i salg per kvadratfod over de seneste 12 måneder. Selskabet ejer også en ejerandel på 22 % i Klépierre, et europæisk detailhandelsselskab med investeringer i indkøbscentre i 14 lande, og joint venture-interesser i 33 premium outlets fordelt på 14 lande.

Aktiekursen for Simon Property Group (SPG) har været stigende

Dagens aktiekurs for Simon Property Group, Inc. (SPG) er 201,09 $, hvilket afspejler en bevægelse på +0,29 % siden markedet åbnede . Virksomhedens markedsværdi er på 65,21 mia. $ med en daglig handelsvolumen på 5,00 $ aktier. Den tidligere lukkepris var 200,50 $.

Kom i gang med Simon Property Group (SPG)

Er du klar til at komme i gang? Følg trinene nedenfor, eller læs vores guide om hvordan man køber Simon Property Group aktier på Kraken med start fra $10.

Create an account

Opret en konto

Åbn Kraken-appen for at bekræfte din berettigelse, og følg trinnene for kontoverifikation.

Deposit funds

Indbetal midler

Når din konto er verificeret, og der er låst op for aktiehandel, kan du indbetale midler på din konto med din foretrukne betalingsmetode.