ATRI icon

Vinde
Atari Token

Retrage Atari Token cu opțiuni flexibile de finanțare

ATRI icon

Vinde
Atari Token

Retrage Atari Token cu opțiuni flexibile de finanțare

Kraken App QR Code

Descarcă aplicația Kraken

Cum să vinzi Atari Token în România

1

Creează un cont Kraken gratuit

Verifică-ți detaliile pentru a începe

2

Trimite ATRI către contul tău Kraken

Depune ATRI în contul tău securizat Kraken

3

Vinde Atari Token instantaneu

Bucură-te de tranzacții și retrageri ATRI ultra-rapide

ATRI icon
Kraken

În ultimele 24 de ore, clienții Kraken au tranzacționat ATRI în valoare de .

De ce să vinzi Atari Token folosind Kraken?

Kraken oferă o modalitate sigură și ușoară de a vinde monede digitale. Bucură-te de tranzacții la preț de piață, care au comisioane mici de tranzacție și retragere.

Transactions are instant

Tranzacții și retrageri instantanee

Flexible funding options

Opțiuni de retragere flexibile

Kraken level security

Securitate
de clasă mondială

Profită de opțiunile noastre flexibile de plată pentru a vinde Atari Token folosind o varietate de metode convenabile, inclusiv virament, transfer bancar și retrageri în numerar.

Despre Atari Token

Misiunea Atari este aceea de a aduce descentralizarea și universalitatea în jocul video și în industria divertismentului interactiv. Asigurându-le participanților instrumentele necesare pentru a utiliza în mod eficient platformele de contracte inteligente și aplicații descentralizate, Atari își propune să determine adoptarea în masă a spațiului de divertisment descentralizat cât mai rapid posibil. Tokenul ATARI este utilizat pentru a recompensa participarea, a stimula staking-ul și a încuraja dezvoltarea programelor ecosistemului.

Ce poți face cu Atari Token?

Înainte de a vinde Atari Token, află mai multe despre diferitele modalități prin care Kraken te ajută să folosești Atari Token.

Margin Trade

Prognoză Atari Token preț

Utilizează instrumentul nostru de prognozare preț pentru Atari Token

Schimbă Atari Token cu alte active

Explorează cele mai populare Atari Token perechi de tranzacționare pe Kraken înainte de a schimba Atari Token în numerar, criptomonede stabile sau alte active digitale.

Atari Token ÎNTREBĂRI FRECVENTE

Pot să vând Atari Token pentru USD?

Da, poți cumpăra și vinde Atari Token folosind USD pe Kraken. Acceptăm o rețea diversă de procesatori de plăți din întreaga lume, ceea ce facilitează vânzarea de Atari Token.

Cum convertesc Atari Token în bani?

Selectează USD, EUR sau moneda preferată în instrumentul de mai sus pentru a vedea cât cash vei primi la vânzarea Atari Token. După ce convertești Atari Token în bani, opțiunile noastre de finanțare facilitează retragerea banilor către contul tău bancar.

Vânzarea Atari Token este impozabilă?

Fiecare țară gestionează diferit impozitele pentru criptomonede. Îți recomandăm să discuți cu un consilier fiscal profesionist local înainte de a efectua orice vânzare de active digitale sau de a-ți declara impozitul pe criptomonede.

Cât de mult valorează Atari Token acum în USD?

La prețul Atari Token actual, un ATRI valorează 0,00015 €. Folosind Kraken, poți vinde Atari Token pentru USD în câteva minute.

Cum îmi scot banii după ce vând Atari Token?

După ce vinzi Atari Token folosind Kraken, poți folosi opțiunile noastre de finanțare flexibile pentru a-ți retrage banii în contul bancar în doar 0-5 zile lucrătoare.

Pot să cumpăr și să vând Atari Token instantaneu?

Da, durează doar câteva momente să vinzi sau să cumperi Atari Token, după ce ți-ai conectat metoda de finanțare.

Află mai multe despre Atari Token

Kraken oferă o structură de comisioane competitivă, bazată pe dimensiunea tranzacției, tipul de activ, metoda de plată și condițiile de piață. Află mai multe despre structura comisioanelor Kraken.

Kraken îți permite să cumperi și să vinzi cu ușurință peste 200 de criptomonede, inclusiv Atari Token.

Un ATM Atari Token sau automat bancar pentru criptomonede este un ghișeu cu autoservire care permite utilizatorilor să cumpere sau să vândă Atari Token și, uneori, alte criptomonede, folosind numerar sau carduri de credit/debit. Utilizatorii pot interacționa cu interfața cu ecran tactil a aparatului pentru a finaliza tranzacții și a-și gestiona portofelele digitale.

Deși poți folosi o varietate de metode diferite pentru a vinde Atari Token, majoritatea persoanelor consideră platformele de criptomonede precum Kraken ca fiind cele mai sigure și ușoare opțiuni. Kraken oferă comisioane competitive, opțiuni de plată diverse, măsuri de securitate robuste și personal de asistență non-stop pregătit să răspundă la orice întrebări despre vânzarea de Atari Token.

Deciderea momentului în care să vinzi Atari Token depinde de obiectivele tale financiare, toleranța la risc și condițiile de piață. Ia în calcul factori precum tendințele de preț, calendarul tău de investiție și potențialele implicații fiscale. Este indicat să te consulți cu un consilier fiscal și să efectuezi o cercetare temeinică înainte de a lua orice decizii.

Răsfoiește mai multe ghiduri de vânzare criptomonede

Cu atât de multe active din care să alegi, poate părea copleșitor să decizi ce criptomonede să vinzi. Am alcătuit ghiduri pentru sute de proiecte blockchain de top, pentru a te ajuta să parcurgi procesul de la A la Z. Consultă ghidurile noastre cele mai populare mai jos.

BTC icon

Bitcoin (BTC) este cea mai importantă criptomonedă din lume conform capitalizării de piață și are potențialul de a deveni un magazin digital de valoare, acceptat la nivel global.

ETH icon

Ethereum (ETH) este o rețea de aplicații descentralizate, care permite dezvoltatorilor să creeze propriile criptomonede, NFT-uri și alte aplicații.

USDT icon

Rezervele Tether (USDT) constau în numerar și echivalente de numerar și alte depozite pe termen scurt, printre alte active, așa cum raportează Tether, cu scopul de a menține un preț de 1 USD per USDT.

XRP icon

XRP (XRP) este o rețea de plată rapidă și la costuri reduse, susținută de parteneriate extinse cu unele dintre cele mai mari instituții financiare din lume.

ADA icon

Cardano (ADA)se bazează pe Ouroboros, un protocol care, conform susținătorilor săi, s-a îmbunătățit în privința securității, scalabilității și eficienței energetice în raport cu alți predecesori ai mecanismului proof-of-work, precum Bitcoin.

DOGE icon

Dogecoin (DOGE) este o criptomonedă axată pe dezvoltarea unei comunități puternice care beneficiază de recunoaștere largă și simțul umorului.

Piețe populare

Kraken îți permite să tranzacționezi sute de criptomonede, dincolo de Atari Token. Vezi câteva dintre cele mai bune perechi de tranzacționare pe Kraken astăzi.